+48 508 669 461

Kinezjologia

Kinezjologia traktuje człowieka jako istotę wielowymiarową zakładając przy tym, że stan równowagi, czyli zdrowia, jest możliwy tylko wtedy, gdy zostanie zachowana harmonia w tym co fizyczne, emocjonalne i biochemiczne. Dlatego dla kinezjologów jednakowo ważna jest każda ze sfer dotyczących człowieka:

  • sfera fizyczna: kości, mięśnie, ścięgna, organy i biochemia – hormony, procesy biochemiczne zachodzące w ciele
  • sfera psychoemocjonalna: jak postrzegamy świat, jak reagujemy na sytuacje stresowe
  • sfera energetyczna: system kanałów energetycznych (meridianów), miejsca koncentracji energii w ciele (czakry).

Zgodnie z etymologią, kinezjologia jest nauką o ruchu: kinezio – ruch, logos – nauka. Ma to odniesienie do najbardziej oczywistego ruchu – pracy naszych mięśni, ale także dotyczy ruchu treści pokarmowej, powietrza w naszych płucach, cyrkulacji limfy, krwi w żyłach, a nawet przepływu myśli i emocji oraz naszej energii w meridianach. Zatrzymanie ruchu na którymkolwiek z tych poziomów powoduje zastój, czyli chorobę.

Przy użyciu technik stosowanych w kinezjologii możemy zlokalizować stres zalegający w ciele i w świadomości, a nawet w podświadomości. Likwidacja stresu odbywa się zazwyczaj poprzez stymulację lub synchronizację punktów neurolimfatycznych, neuronaczyniowych i akupunkturowych czyli przez dotyk, uścisk, masaż. Kinezjologia pracuje również z przyczepami mięśniowymi, meridianami, ruchem.

Każde narzędzie służy do tego, aby przywrócić prawidłowy przepływ energii i umożliwić aktywację naturalnych, wbudowanych w nas mechanizmów samouzdrawiania organizmu.
Korzystna zmiana w samopoczuciu spowodowana działaniem kinezjologii jest zauważalna natychmiastowo w odczuciach pacjentów, którzy doznają uczucia relaksu i spokoju wewnętrznego.
Kinezjologia przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych. Pracujemy tą metodą we wszystkich dysfunkcjach rozwojowych.

Umów się na wizytę

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę do specjalisty.

Nasz adres

ul. Lengowskiego 19
10-051 Olsztyn

Godziny pracy recepcji

Pn - Pt: 07:30 - 20:00