Aktualności

Masaż Shantala – nowość w Reholandii!

To forma delikatnego dotyku. Ma on korzystny wpływ na rozwój psychoruchowy dziecka. Jest to prawdziwa inwestycja w jego przyszłość. Po pierwsze, stymuluje on układ nerwowy. Dzięki stymulacji dotykowej w formie masażu w mózgu maleństwa tworzą się połączenia nerwowe. Do 10 roku życia rozwija się największa ilość połączeń nerwowych, dlatego warto o nie zadbać w pierwszym etapie życia dziecka, gdy mózg rozwija się najszybciej. Masaż Shantala to także stymulacja układu pokarmowego. Masaż powoduje przyśpieszenie perystaltyki jelit, a tym samym reguluje wypróżnianie. Ma działanie przeciw kolkowe oraz zapobiega wzdęciom. Masaż Shantala wpływa również na napięcie mięśniowe. Jeżeli jest ono zwiększone to masażem je rozluźniamy i relaksujemy. Masaż buzi sprzyja rozwojowi aparatu mowy, Wpływa pozytywnie na rozwój żucia. Regularny masaż pomaga w uregulowaniu snu. Zaspokaja potrzeby bezpieczeństwa i miłości dzięki czemu dziecko szybciej odnajduje się w nowym środowisku żłobku, przedszkolu czy szkole.

KORZYŚCI DLA MAMY:
– przeciwdziała depresji,
– daje wiarę we własne siły,
– tworzy więź między mamą a dzieckiem,
– mama poświęca całkowita uwagę maleństwu.
KORZYŚCI DLA TATY:

– masując dziecko nawiązuje i pogłębia z nim więź już na najwcześniejszym etapie,

– odkrywa swoje zdolności opiekuńcze,
– nabiera przekonania, że potrafi zadbać o dziecko,
– dla taty to również sposób relaksu i odpręzenia.

 

STYMULACJA BAZALNA

Celem zajęć jest:

– wykształcenie poczucia bezpieczeństwa
– dostarczanie różnorodnych bodźców poprzez stymulacje:
   westybularną, wibracyjną, somatyczną oraz oralną
– normalizacja napięcia mięśniowego
– regulacja oddechu
– wzrost koncentracji uwagi

Stymulacja bazalna jest to koncept pedagogiczny i terapeutyczny A. Frohlich’a. Polega na stymulacji dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych ruchowo,intelektualnie, z Zespołem Aspergera i z Autyzmem.

Terapia bazalna bazuje na szeroko pojętej stymulacji, tj. stymulacji somatycznej (dotyk), stymulacji westybularnej (ruch), stymulacji wibracyjnej (słuch, dotyk), stymulacji oralnej. Proponuje liczne bodźce środowiskowe i doświadczenia wielozmysłowe.

Do kogo jest adresowana stymulacja bazalna ?
Przede wszystkim do osób dotkniętych niepełnosprawnością maksymalnie ograniczającą ich własną aktywność, od niemowlęcia w ciężkim stanie do osoby dorosłej z syndromem śmierci klinicznej, ale też dla osób z innymi niepełnosprawnościami (autyzm).

Zajęcia prowadzi certyfikowany terapeuta Paulina Breńska.

Zapraszamy

Reholandia
Centrum Diagnozy i Terapii
Danuta Małgorzata Kwiatkowska
ul. Lengowskiego 19
10-051 Olsztyn
tel.recepcja 508 669 461
Danuta Kwiatkowska 501 634 472

 

DZIECIĘCE SZALEŃSTWO

Masaż ciepłym olejkiem połączony z ciepłym osuszającym ciało kompresem.
-masaż pleców ciepłą czekoladą 20min – 20zł
-masaż pleców owocowym masłem 20min – 20zł

Masaż przeznaczony jest dla dzieci pobudzonych , z podwyższonym napięciem , z wadami postawy ciała i zaburzeniami czucia powierzchownego i głębokiego. Doskonałe uzupełnienie działań terapii integracji sensorycznej.

 

Ponadto w ofercie:

Masaż relaksacyjny: Ciepłym, aromatycznym olejkiem. Wprowadzi Cię w stan głębokiego relaksu, pozbawiając stresu i negatywnych emocji. Ciało zostanie nawilżone i obniżą się napięcia mięśniowe.
– całego ciała 50min -65zł
– częściowy 30min – 30zł

Masaż pleców gorącą czekoladą: Pielęgnacja ciała słodką czekoladą, poczuj smak odprężenia. Masaż połączony z ciepłym kompresem osuszającym ciało.
– 30min – 40zł

Masaż szwedzki całego ciała: Intensywny masaż ciała, który zlikwiduje najbardziej napięte miejsca Twojego ciała.
-całościowy – 40min – 60zł
-częściowy – 20min – 30zł

Masaż klasyczny: Masaż leczniczy, idealny dla osób potrzebujących rozluźnienia oraz podatnych na stres – pomaga w łagodzeniu takich dolegliwości jak napięcie psychiczne, skurcze mięśniowe, bóle stawów i napięciowe bóle głowy.
-całego ciała 50min- 50zł
-częściowy 30min- 30zł

Masaż twarzy, głowy, szyi i karku: Masaż, który wpływa na zmniejszenie napięcia w okolicy twarzy, głowy, szyji i karku. Ciepły olej wprowadzi Cię w świat relaksu. Pobudzi cebulki włosów oraz zredukuje zmarszczki.
35min – 30zł

Masaż wybranej części ciała (nogi, dłonie, stopy): Właśnie tu znajdują się zakończenia nerwowe, masaż relaksujący, przynosi ukojenie i redukuje napięcia mięśniowe.
– 30 min – 30zł
Masaż przeciwbólowy: Rozgrzewający masaż olejkiem, po którym zapomnisz o nieprzyjemnym bólu pleców. Intensywny, przynoszący ulgę.
-40min – 55zł

Masaż dla kobiet w ciąży: Chwila odprężenia dla przyszłej mamy. Masaż przyjemnym olejem, złagodzi bóle kręgosłupa oraz zwalczy spuchnięte stopy.
-40min – 50zł

Masaż ujędrniający bańkami chińskimi: Ujędrnij swoje ciało i pozbądź się cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. Masaż intensywny, olejem wyszczuplającym.
-całego ciała 50min –70zł
– częściowy 30min – 50zł

Masaż wyszczuplający: Twoje ciało będzie intensywnie poddane zabiegowi wyszczuplania. Wymodeluj swoje ciało, zmniejsz obrzęki i wygładź idealnie skórę.
-całego ciała 50min – 70zł
– częściowy 30min – 50zł

Masaż świecą: Doskonały na stres, napięcia mięśniowe, wysuszoną skórę. Namaszczenie ciała rozgrzaną świecą.
-całego ciała 50min – 75zł
-częściowy 30min – 50zł
Drenaż Limfatyczny: Redukuje obrzęk limfatyczny, nadmiar skóry, zbliznowacone ciało oraz spowoduje, że poczujesz się lekko
-częściowy do 40min- 55zł
Masaże prowadzi wykwalifikowana fizjoterapeutka ze specjalizacją masażu Karolina Zachłowska.